Druk ulotek – 4 zasady które trzeba znać!

Druk ulotek to nie jest sprawa dla amatorów! Tylko dobry sprzęt, wiedza i lata doświadczeń pozwalają „wycisnąć” podczas drukowania maksimum jakości. Dlatego projektując ulotki warto pamiętać o 5 podstawowych zasadach, które pomogą uprościć nam cały proces druku ulotek. Sprawdźmy!

Zaplanuj dobry projekt ulotki

Pamiętaj, że projekt ulotki musi przyciągać uwagę. Tylko wtedy zyskasz „lepkość” przekazu i przyciągniesz zainteresowanie odbiorcy. Dlatego zadbaj o chwytliwe hasło reklamowe i postaraj się aby ulotka nie była przeładowana treścią. Nie pozwól żeby odbiorca rozproszył się czytając zawartość ulotki.

Skonsultuj projekt ze specjalistą

Każdy projekt ulotki przed wysłaniem do druku powinien zostać skonsultowany ze specjalistą. Łatwo bowiem przekazać do druku projekt o słabej jakości, który niekorzystnie wpłynie na ostateczny wygląd wydrukowanego materiału. Na szczęście z pomocą przychodzą usługi internetowe. Profesjonalne drukarnie internetowe (jak np. Drukowalnia) precyzyjnie określają parametry, które powinna spełniać ulotka. Drukarnia internetowa online powinna też dawać możliwość szybkiego kontaktu w celu uzyskania porady.  

Targetuj przekaz na ulotce

Zarówno przekaz jak i lokalizację dystrybucji rozplanuj z detalami. Postaraj się aby ulotki trafiały tylko bezpośrednio do Twojego odbiorcy. Łatwo bowiem „przepalać” budżet przeznaczony na druk ulotek na skutek ich nieprawidłowego adresowania. Przemyśl do kogo chcesz dokładnie trafiać i na tej podstawie określ formę ulotki i miejsce jej dystrybucji.

Ulotki? Z dala od koszy na śmieci

To punktu bezpośrednio związany z poprzednim. Ulotki są skuteczne o ile zwrócą uwagę odbiorcy i sprawią, że nie trafią od razu do kosza na śmieci. Pierwsze wrażenie jest najważniejsze. Dlatego pisaliśmy już jak ważny pod kątem przyciągania uwagi jest projekt ulotki.

Jeśli jednak nie uda nam się uzyskać takiego efektu (a zawsze znajdzie się ktoś mniej zainteresowany) zminimalizujmy ryzyko zniszczenia ulotki. Rozdawania ich z dala od koszy na śmieci zwiększa szansę, że ulotka trafi do kieszeni, plecaka i zostanie odczytana przy innej okazji.

Jeśli chcesz dowiedzieć się o szczegółach projektowania ulotek koniecznie przeczytaj nasz artykuł Jak zrobić i zaprojektować ulotkę.Komentarze zostały zamknięte.