Jak zrobić wizytówkę online?

Wizytówki online to tradycyjne modele wizytówek zaprojektowane przez Internet. W ten sposób w łatwy i szybki sposób stworzysz atrakcyjną formę prezentacji własnej firmy. Jak zrobić wizytówki online i na co przede wszystkim zwracać uwagę? Oto kilka podstawowych porad.

Paleta kolorów do druku wizytówek

To pytanie, które często zadają klienci. Wizytówki online drukowane są w palecie kolorów CMYK i w rozmiarze 90×50 mm lub 85×55 mm, z drukowaniem jedno bądź dwustronnym o narożnikach prostokątnych lub zaokrąglonych. Czym jest kolor CMYK? To skrót oznaczający modele kolorów. Pochodzi od konkretnych czterech barw : cyan (błękitny), magenta (purpurowy), yellow (żółty), key (czarny). W takim modelu kolor powstaje przez odbicie światła od zadrukowanej powierzchni. Przeznaczając projekt wizytówki do druku warto zadbać o druk w palecie CMYK. To dzięki temu osiągniemy stabilny i atrakcyjny wygląd końcowego produktu.  

Profesjonalna wizytówka? Zadbaj o dodatki

Wizytówka jest sposobem na budowanie wizerunku firmy czy marki osobistej. Dlatego warto zadbać, żeby wyróżniała się spośród innych. Dobrym pomysłem jest uszlachetnienie wizytówki online folią (błysk, mat lub soft touch) lub poprzez lakierowanie selektywne wybranych elementów. Możesz też zdecydować się na poszerzenie przekazu i druk wizytówek składanych. Takie materiały są atrakcyjne nie tylko ze względu na formę, ale też dużą ilość wartościowej treści, która trafia do odbiorcy. Zastanów się czy w Twojej branży takie rozwiązanie może być odpowiednie.

Rozdzielczość wizytówki ma znaczenie

Wymagana rozdzielczość do druku offsetowego to 300 dpi. Dlatego zwracamy szczególną uwagę by wszystkie elementy rastrowe (zdjęcia, grafiki, bitmapy) muszą być w odpowiedniej rozdzielczości, czyli 300 dpi. W innym wypadku materiały mogą być rozmyte lub z widocznymi pikselami. 300 dpi to popularna wartość rozdzielczości więc z łatwością wdrożysz ją w podstawowych programach do obróbki grafiki.

Dostosuj projekt do branży i potencjalnego klienta

Przed wykonaniem projektu wizytówki zastanów się do kogo chcesz żeby wizytówki trafiały oraz w jaki sposób powinna być kojarzona Twoja firma. Postaraj się dopasować format do Twojej działalności. Np. jeśli działasz w branży kreatywnej dołóż do projektu nietypowe elementy, które będą dodatkowo podkreślać Twoją specjalizację. Jeśli jednak Twoja praca kojarzona jest z powagą czy zachowywaniem dystansu – postaw na stonowane projekty o ograniczonej ilości treści. Uważaj też by nie przesadzić z elementami graficznymi. Nie byłoby dobrze gdyby Twój projekt trafił na fanpage typu „grafik płakał, jak projektował”. W dobie Internetu łatwo zostać wyróżnionym, ale też spotkać się z – często nieuzasadnioną – krytyką. Dlatego pilnuj standardów i nie pozwól sobie na wpadki!

Wybierz fachową pomoc

Często zdarza się, że na ostatnim etapie pracy nad wizytówką pojawia się problem związany z nieprawidłową jakością wydruku. Dlatego tak ważne jest wybranie dobrej firmy poligraficznej, która gruntownie sprawdzi nasz projekt i oceni czy nadaje się on do wydruku (jeszcze przed jego rozpoczęciem. To pozwoli oszczędzić czas, pieniądze i niepotrzebne nerwy. Drukarnia internetowa, która świadczy kompleksowe usługi i drukuje np. pocztówki, banery, ulotki reklamowe, kalendarze książkowe czy notesy klejone to gwarancja dużego wyspecjalizowania i posiadania sprzętu, który w najważniejszym momencie nie zawiedzie i da zadowalającą jakość wydruku. Drukowalnia.pl to drukarnia internetowa online, która świadczy usługi wydruku od wielu lat i może poszczycić się niezliczoną ilością zrealizowanych projektów.

Wizytówki online – zleć zadanie a szybko zobaczysz efekt

Pamiętaj, że przy składaniu zamówienia na drukowalni powinieneś wybrać właściwy format, pliki, rozmiar wizytówki i kształt narożników. Kolejnym elementem jest rodzaju druku i dodatki (np. uszlachetnienie). Cały proces zajmie Ci mniej niż 5 minut! A wykonasz go na trzy sposoby:

  • skorzystasz z darmowego szablonu
  • zlecisz wykonanie gotowych zadań naszym grafikom
  • prześlesz swój własny projekt

Każda z tych metod gwarantuje, że Twoje wizytówki będą odznaczać się wysoką klasą jakości i profesjonalnym wykonaniem!Komentarze zostały zamknięte.