Dobry początek, to połowa sukcesu

Pamiętaj_Początek

 

Podstawowe błędy można wykluczyć na samym początku pracy nad projektem. Najczęstsze problemy to brak spadów, niewłaściwe proporcje/rozmiar pliku, inna niż cmyk paleta kolorów. Do tego bardzo często zapomina się zmienić czcionki na krzywe.

 

Spady, odpowiedni rozmiar i proporcje dokumentu oraz właściwa paleta kolorów, to są elementy, które ustawia się jeszcze na pustym dokumencie, Późniejsze zmiany tych parametrów mogą poważnie zmienić charakter projektu i w szczególnych przypadkach napsuć dużo krwi projektantowi. Jedyny ważny element który wykonuje się na końcu projektowania, to zamiana czcionek na krzywe.

 

My w części przypadków możemy skorygować brak spadów, delikatnie zmodyfikować rozmiary – najczęściej klient nawet nie ma o tym pojęcia, a gotowe materiały wyglądają dokładnie tak jak to było zaplanowane. W zasadzie zawsze sami też zmieniamy błędne palety kolorów, na kolory cmyk, ale jest to proces automatyczny i w skrajnych przypadkach różnica w kolorach jest bardzo duża. Należy mieć na uwadze, że taka zmiana nie podlega reklamacji, stąd ważne jest, aby grafik pracujący nad projektem świadomie, w odpowiedniej palecie, przygotował projekt w takich kolorach jakie chce mieć wydrukowane.

 

Niestety nic nie jesteśmy pomóc jeśli czcionki nie są zamienione na krzywe, co wynika z tego, że taka zamiana musi być wykonana w środowisku w jakim został wykonany projekt.

 

Pamiętaj! Zanim zaczniesz robić swój projekt, sprawdź podstawowe wymogi techniczne danego produktu. Poświęcając kilka minut na początku, oszczędzisz dużo czasu na końcu swojej pracy.

 Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.