Broszura informacyjna czy folder – co wybrać drukując online?

Broszury i foldery zaprojektowane w kreatywny, ale czytelny sposób stanowią wartościowe źródło wiedzy o produkcie lub usłudze. Druk online tego typu materiałów to wygodne rozwiązanie – w dowolnym momencie możesz zlecić nie tylko wydruk, ale i przygotowanie projektu. Jeśli jednak masz wątpliwości, co bardziej wpisze się w Twoje preferencje – broszura czy folder – podpowiadamy. Przekonaj się czym się różnią i co drukarnia internetowa powinna posiadać w ofercie, aby zrealizować zlecenie zgodnie z Twoimi oczekiwaniami.

Kiedy zdecydować się na drukowanie online broszur informacyjnych?

Broszury zawierają pewien zakres informacji, jaki firma w danym momencie ma potrzebę przekazać. Najczęściej zamieszcza się na nich treści dostosowane do okoliczności, dla jakich są one tworzone. Drukując online broszurę informacyjną dla partnerów biznesowych uwzględnisz inne informacje, niż na tej skierowanej dla potencjalnych klientów – krótki opis konkretnych usług, aktualnej oferty czy kontakt do firmy. Broszury znajdują zastosowanie m.in. na targach, spotkaniach czy szkoleniach.

Broszury informacyjne najczęściej mają podobną formę, jak składane ulotki reklamowe. Dlatego też, decydując się na druk online broszur, zwykle drukarnia internetowa oferuje do wyboru następujące formaty:

  • 2xDL składane do DL,
  • A5 składane do A6,
  • A4 składane do A5,
  • A4 składane do DL.

Drukarnie internetowe najczęściej umożliwiają także wybór rodzaju i gramatury papieru. Od tego będzie zależała m.in. trwałość broszury oraz jej estetyka. Zwykle ulotki składane drukuje się na papierze kredowym błyszczącym lub matowym, o gramaturze od 130 g do 270 g.

W jakiej sytuacji wybrać wydruk online folderu?

Foldery, nazywane także katalogami, przedstawiają pełną ofertę firmy – dokładnie opisują produkty i usługi, zawierają także więcej zdjęć i mają za zadanie przyciągać klientów, przyczyniając się do zwiększenia sprzedaży. Korzystając z opcji druk online katalogu możesz – oprócz m.in. opisu oferty i kontaktu do firmy – zawrzeć takie krótki opis działalności. Foldery sprawdzają m.in. podczas reklamy nowych kolekcji czy na starcie działalności firmy, w celu zapoznania klienta z ofertą.
katalogi szyte
Zaawansowana drukarnia internetowa powinna zapewnić Ci możliwość wyboru wielkości folderu. To istotne ze względu na zakres informacji, jakie mają się w nim znaleźć Najczęściej są one przygotowywane tak, jak katalogi szyte, w formacie:

  • A4, A5, A6, DL – druk w pionie lub poziomie,
  • 12×12 cm lub 21×21 cm, czyli kwadratowe.

Podobnie, jak w przypadku druku online broszur, druk katalogów odbywa się na różnego rodzaju papierze. W tym przypadku najczęściej również jest to papier kredowy błyszczący lub matowy, o gramaturze od  130 g do 270 g.

Wybierz profesjonalną drukarnię internetową

Decydując się na druk online broszur lub katalogów, zwróć uwagę na ofertę drukarnii internetowej – czy oferuje interesujące Cię formaty i rodzaj papieru, czy może przygotować dla Ciebie projekt – jeśli istnieje taka potrzeba, a także, jaki jest czas realizacji zamówienia. Nasza drukarnia internetowa drukowalnia.pl przygotuje Twoje zamówienie w pełni profesjonalnie – zapewniamy kompleksową realizację usługi – służymy specjalistyczną pomocą, przygotowujemy projekty, realizujemy druk ulotek oraz katalogów, tworząc produkt wysokiej jakości. Dla naszych klientów przygotowujemy także wizytówki, gazetki reklamowe, plakaty, notesy, papier firmowy – zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

Postaw na drukarnię, która w pełni wykorzysta możliwości druku online i przygotuje dla Ciebie materiały reklamowe na miarę  profesjonalnej firmy.Komentarze zostały zamknięte.