ulotki a6 5000
InfoLinia 32 790 5251 (8.00-16.00 dni robocze) | e-mail:info@drukowalnia.pl

InfoLinia 32 790 5251 (8.00-16.00 dni robocze) | e-mail:info@drukowalnia.pl

Tu jesteś: Drukowalnia > Pomoc technicza > Obsługa FTP

Obsługa FTP - Filezilla

FTP - File Transfer Protocol, umożliwia szybkie przesyłanie plików, a co najważniejsze dla prac w poligrafi zezwala na przesyłanie dużych plików pod względem wagi.

 

Filezilla to bardzo popularny program do przesyłania plików na serwery FTP.

Program jest darmowy i można go używać również w celach komercyjnych Najnowszą wersję programu Filezilla można pobrać z oficjalnej strony: http://filezilla-project.org/download.php


Krok pierwszy

obsługa ftp

Celem dokonania nowego połączenia z serwerem FTP, uruchamiamy program Filezilla. Po uruchomieniu po górnym menu, należy wypełnić pola: [1] Serwer - tutaj wpisujemy adres serwera. [2] Nazwa użytkownika - tutaj wpisujemy nazwę użytkownika. [3] Hasło - tutaj wpisujemy hasło. Adres serwera, nazwa użytkownika oraz hasło są przesyłane w pierwszym e-mailu rejestracyjnym po złożeniu zamówienia. [4] Po wpisaniu wszystkich danych klikamy Szybkie łączenie. Po chwili łączymy się z serwerem FTP.

Krok drugi

obsługa ftp

Po pomyślnym połączeniu w oknie B powinniśmy mieć połączenie z serwerem FTP. W oknie A odnajdujemy pliki, które chcemy wysłać.

Krok trzeci

obsługa ftp

[5] W oknie B, na serwerze tworzymy nowy katalog z numerem zlecenia (numer jest podawany w pierwszym e-mailu rejestracyjnym). Aby utworzyć katalog naciskamy prawy przycisk myszy i w pojawi się okno w którym wybieramy opcję Utwórz katalog. Wpisujemy numer zlecenia i naciskamy Enter.

Krok czwarty

obsługa ftp

[6] Po utworzeniu nowego katalogu (w oknie B), przechodzimy do niego, a następnie przełączamy się do okna A, gdzie znajduje się plik, który chcemy wysłać. Zaznaczamy interesujący nas plik, klikamy prawym przyciskiem myszy i wybieramy opcję Wyślij.

Pliki można też przesłać po prostu przeciągając zaznaczone pliki do folderu docelowego.


Krok piąty

obsługa ftp

[7] Po przesłaniu wszystkich plików, należy zakończyć połączenie. W tym celu uruchamiamy opcję: Menu>Serwer>Rozłącz lub CTRL+D

Kontakt:
Drukowalnia ™
ul. Kosynierów 44
41-219 Sosnowiec

tel: 32 790 5251
e-mail: info@drukowalnia.pl
(w dni robocze 8.00-16.00)