ulotki a6 5000
kontakt drukowalnia32 790 5251 | 8.00-16.00 dni robocze | e-mail:info@drukowalnia.pl
kontakt drukowalnia32 790 5251 | 8.00-16.00 dni robocze | e-mail:info@drukowalnia.pl
(1) WYPEŁNIJ FORMULARZ I WYŚLIJ ZAMÓWIENIE (2) DOKONAJ PŁATNOŚCI ELEKTRONICZNEJ JEŻELI TAKA ZOSTAŁA WYBRANA (3) WGRAJ PLIKI DO ZAMÓWIENIA
Tu jesteś: Drukowalnia > Pomoc technicza > Obsługa FTP

Obsługa FTP - Eksplorator Windows

FTP - File-Transfer-Protocol, służy do szybkiego i sprawnego przesyłanie plików, co najważniejsze dla plików w poligrafii zezwala na przesyłanie bardzo dużych plików pod względem wagi.

Eksplorator Windows jest jednym z podstawowych programów systemu operacyjnego Windows. Nie jest od specjalistycznym programem do obsługi FTP, ale nie ma najmniejszych problemów, aby za jego pomocą wysyłać pliki na serwery FTP.

Nie należy mylić Eksploratora Windows z Internet Explorer, bo przeglądarka nie ma możliwości przesyłania plików na FTP.


Krok pierwszy

obsługa ftp

Aby zacząć, należy uruchomić Eksplorator Windows, który domyślnie znajduje się START>Wszystkie programy>Akcesoria> Eksplorator Windows (w zależności od wersji Windowsa) lub uruchomić Mój komputer. [1] Pasek adresu - tutaj wpisujemy adres serwera i naciskamy Enter. Pasek ten może być w różnych miejscach w zależności od wersji oprogramowania oraz własnej konfiguracji. Zasada jest jednak taka sama, klikamy i wpisujemy adres serwera FTP.


Krok drugi

obsługa ftp

Po połączeniu z serwerem pokaże się okno logowania Logowanie jako w którym należy wpisać:

[2] Nazwa użytkownika - tutaj wpisujemy nazwę użytkownika. [3] Hasło - tutaj wpisujemy hasło. [4] Po wypełnieniu wszystkich wymaganych pól wybieramy opcję Zaloguj. Adres serwera, nazwa użytkownika oraz hasło są przesyłane w pierwszym e-mailu rejestracyjnym po złożeniu zamówienia.


Krok trzeci

obsługa ftp

[5] Po zalogowaniu znajdziemy się w folderze głównym na serwerze FTP.


Krok czwarty

obsługa ftp

[6] Kolejnym krokiem jest otworzenie, w innym oknie, folderu z plikami które są do wysłania.


Krok piąty

obsługa ftp

[7] Zaznaczamy pliki, które mają zostać wysłane, a następnie na nich klikamy prawym przyciskiem myszy. Pojawi się menu kontekstowe z którego wybieramy opcję Kopiuj. Alternatywnie zaznaczone pliki można skopiować kombinacją klawiszy CTRL+C.


Krok szósty

obsługa ftp

[8] Po wybraniu plików do skopiowania, przechodzimy ponownie do okna z otwartym połączeniem FTP. Będąc w katalogu głównym należy założyć folder z numerem zlecenia. W tym celu w klikamy prawym przyciskiem myszy. W otwartym menu kontekstowym wybieramy Nowy>Folder.


Krok siódmy

obsługa ftp

[9] Wpisujemy numer zlecenia i naciskamy Enter. Następnie zaznaczamy nowo utworzony folder i ponownie naciskamy Enter, aby wejść do tego folderu.


Krok ósmy

obsługa ftp

[10] Znajdując się w folderze z numerem naszego zlecenia naciskamy prawy przycisk myszy i z menu kontekstowego wybieramy opcję Wklej lub CTRL+V. W ten sposób rozpocznie się przesyłanie plików na serwer FTP.


Krok dziewiąty

obsługa ftp

[11] Po przesłaniu potrzebnych plików okno w połączeniem FTP należy zamknąć (ALT+F4).


Kontakt:
Drukowalnia ™
ul. Kukułek 41
41-200 Sosnowiec

tel: 32 790 5251
e-mail: info@drukowalnia.pl
(w dni robocze 8.00-16.00)